top of page

BMX Helsinkiä edustavalle Kasperille PM-hopeaa!

Viikonloppuna Ruotsin Engenholmin radalla ajetuissa Pohjoismaiden mestaruus-kilpailuissa seuraamme edustava Kasper Hickman voitti 7v-sarjassa PM-hopeaa! Onnittelut Kasperille.

Kuvassa vierekkäin Iivari Vornanen sekä Kasper Hickman.

Kisoissa oli yhteensä 17 seuramme jäsentä, joista 7 ajoi upeasti itsensä finaaleihin. Finaalisuoritusten lisäksi näimme monta muutakin hienoa suoritusta. Seuraavana vuonna PM-kilpailut järjestetään Pyöräkrossiparkissa, joten toivottavasti näemme silloin myös monta muuta seuramme edustajaa kilpailemassa pohjoismaiden mestaruuksista.

Suomalaistulokset:

Klass Expert -6 2 Veikko Laakso FIN 7 Onni Stenbacka FIN Klass Expert 7 2 Kasper Hickman FIN 6 Iivari Vormanen FIN Klass Girls 8 2 Salla Salmi FIN Klass Expert 8 4 Nooa Keisu FIN Klass Girls 10 7 Sofia Karila FIN Klass Expert 11 2 Max Mäenpää FIN 6 Axel Kantanen FIN Klass Girls 13 5 Ella Lehtonen FIN Klass Girls 16 6 Pinja Puustinen FIN Klass Cruiser women 2 Outi Leinonen FIN Klass Girls 17+ 3 Outi Leinonen FIN 4 Minni Leppänen FIN

Uusimmat uutiset
Arkisto
bottom of page