top of page

BMXH ja EBC TALVIKIRJE
Nyt on aika levätä - pian taas päivä pitenee ja meno jatkuuJoulu jo lähes kolkuttaa ovelle; nyt on aika levätä. Myös BMX-radat lepäävät lumien alla ja seuratoiminta elää tasaista ja rauhallisempaa talvitreenikautta. Vaikka seuramme tarjoavat jäsenilleen yhdessä yhteensä kuutena päivänä mahdollisuuden liikkua, on treeneihin osallistuminen omaehtoista.


Vuodenvaihteen jälkeen tammikuusta alkaen järjestämme normaalien talvitreenien oheen viime talven tapaan #gosnow seurapäiviä ja #goride seura-aamuja. Niistä jäljempänä lisätietoa. Myös seura-asujen sovitus hoidetaan yhdessä tammikuun aikana, jotta saamme tilauksen ajoissa Custom Racingille ensi kevättä varten. Muistathan vastata myös palautekyselyyn koskien ryhmiä ja ohjattuja harjoituksia. Vastauksien perusteella kuullaan jäsenten ääni. Lisäksi, kausi 2022 oli todella hieno, lopussa on hieman lukuja yhteisestä vuodestamme kahden seuran kera.Palautekysely ohjatun toiminnan osalta:

BMX Helsinki ry:n jäsenten kysely, VASTAA TÄÄLTÄ

Espoo Bike Club ry:n jäsenten kysely, VASTAA TÄÄLTÄJäsenille päivämääriä muistiin:

Ilmoittautumiset ovat auki kaikkiin tapahtumiin!


  • Seuravaatteiden sovitukset Rushin treenien yhteydessä 9.1 ja 23.1.

  • ma 9.1. klo 19-20

  • ma 23.1. klo 19-20

Ensi kesän seuravaatteet tilataan Custom racingiltä viime vuoden tapaan. Tilaus

lähtee helmikuun alussa. Seuravaatesovitukset hoidetaan kollektiivisesti jäsenten nykyisillä vaatteilla. Kutsummekin siis jokaisen jäsenen tuomaan omat viime kesän seuravaatteet nimikoituna sovitusiltoihin, niin on monta sovituskokoa Rushin pukuhuoneiden edessä pöydillä sovitettavaksi. Tästä tulee vielä erikseen sähköpostia.


  • Terminaali360-treenit pyörille, torstaisin 12.1.-2.3.2023, max 20 hlöä

https://www.suomisport.fi/events/4656017c-0375-4fdc-9efc-f351ab2ef23a

Kausari 8krt, 60e/henkilö. "SISARALE"-koodilla 2., 3. jne. kortti -20%. Mutta jokaiselle perheelle 1.kortti on normaalihintainen 60e/hlö. Jokaisen "kortti" on henkilökohtainen, mutta vuoron voi antaa toiselle, jos ei pääse, esim. hiihtolomalla itse osallistumaan.


  • Kahden kerran uimaopetus jo uimataitoisille jäsenille (ke 11.1. ja 18.1.), max 12 hlöä, MAKSUTON

https://www.suomisport.fi/events/b61d78e0-b2fe-44fa-961c-453c33345ccf

Uinti on hyvää vastapainoa koville lajitreeneille, kannattaa osallistua. Tämä järjestetään seurayhteistyöllä.

Nämä toimivat kuten Rush-treenit, eli maksu kassalla. Yhteiostyökumppanina Terminaali360 tarjoaa 14e/hlö maksulla mahdollisuuden ajaa koko päivän.

  • Talvitreenit koko seuran kalenterissa

Kaikki talvitreenit näkyvät koko seuran tapahtumakalenterissa, joten huolehdithan että harrastaja ja jäsen kuuluu koko seuran ryhmään SuomiSportissa.

Ilmoittaudu treeniin tullessasi SuomiSportissa.

Huomiona, että Rush tramppapuiston treenit jatkuvat vuoden alusta maanantaisin klo 19-20, eli eivät enää klo 18:30 alkaen vähäisen kävijämäärän vuoksi. Oli kuitenkin mukava kokeilla mahdollisuutta alkutalvi.


Toivottavasti jokainen löytää näistä mukavia tapahtumia heti vuoden alkuun! Lisäksi, jos teillä on toivomuksia, ideoita ja ajatuksia, niin laittakaa niistä viestiä ja kehitellään yhdessä eteenpäin.Lisäksi tässä upea BMX-vuosi 2022 numeroina

BMX HELSINKI RY, ESPOO BIKE CLUB RY JA PYÖRÄKROSSIPARKKI OY


5 KISAPÄIVÄÄ PM-, SM-, BMX SUOMI CUP KISAT

11 BMX KEHÄ CUPIN KISAA

6 KISAKUSKIEN ‘ULKOMAISTEN VALMENTAJIEN’ LEIRIÄ

5 SEURAN KESÄLEIRIÄ

230 JÄSENTÄ BMXH

100 JÄSENTÄ EBC

10 SEURA-/LAJIKOKEILUPÄIVÄÄ

1 TYÖNTEKIJÄ JA HALLITUS

10 TUNTIEN OHJAAJAA JA MUUTAMA OHJAAJASIJAINEN

YLI 50 ERI TALKOOLAISTA

REILUSTI YLI 1500 TALKOOTYÖTUNTIA JA SATOJA LASKEMATTOMIAKIITOS BMX HELSINKI JA ESPOO BIKE CLUB, KIITOS JÄSENET!

TEHDÄÄN KAUDESTA 2023 YHDESSÄ YHTÄ HIENO.


Jouluterveisin,

Sini Savolainen, Toiminnanjohtaja

ja BMX Helsinki, Espoo Bike Club Hallitus

bmxhelsinki@outlook.comespoobikeclub@outlook.com


Uusimmat uutiset
Arkisto
bottom of page