top of page

BMXH ja EBC TALVIKIRJE
Nyt on aika levätä - pian taas päivä pitenee ja meno jatkuuJoulu jo lähes kolkuttaa ovelle; nyt on aika levätä. Myös BMX-radat lepäävät lumien alla ja seuratoiminta elää tasaista ja rauhallisempaa talvitreenikautta. Vaikka seuramme tarjoavat jäsenilleen yhdessä yhteensä kuutena päivänä mahdollisuuden liikkua, on treeneihin osallistuminen omaehtoista.


Vuodenvaihteen jälkeen tammikuusta alkaen järjestämme normaalien talvitreenien oheen viime talven tapaan #gosnow seurapäiviä ja #goride seura-aamuja. Niistä jäljempänä lisätietoa. Myös seura-asujen sovitus hoidetaan yhdessä tammikuun aikana, jotta saamme tilauksen ajoissa Custom Racingille ensi kevättä varten. Muistathan vastata myös palautekyselyyn koskien ryhmiä ja ohjattuja harjoituksia. Vastauksien perusteella kuullaan jäsenten ääni. Lisäksi, kausi 2022 oli todella hieno, lopussa on hieman lukuja yhteisestä vuodestamme kahden seuran kera.Palautekysely ohjatun toiminnan osalta:

BMX Helsinki ry:n jäsenten kysely, VASTAA TÄÄLTÄ

Espoo Bike Club ry:n jäsenten kysely, VASTAA TÄÄLTÄJäsenille päivämääriä muistiin:

Ilmoittautumiset ovat auki kaikkiin tapahtumiin!